piątek, 27 czerwca 2014

Skup obrabiarek do metalu

W Polsce i za granicą rozwija się nieustannie sprzedaż i skup obrabiarek do metalu. Są to różne urządzenia do obróbki plastycznej oraz do obróbki skrawaniem. Urządzenia takie to: tokarki, frezarki, szlifierki, prasy i lasery.
Sprzedaż i skup obrabiarek do metalu dotyczy maszyn produkowanych jako konwencjonalne – wykorzystywane przy produkcji mało- i średnioseryjnej, lub jako urządzenia CNC – niezbędnych przy produkcji wielkoseryjnej i masowej.
Obrabiarki ze sterowaniem CNC, dzięki posiadaniu sterowania komputerowego z zakodowanymi w pamięci programami, sprawiają, że praca na nich przebiega w sposób szybszy niż na innych urządzeniach konwencjonalnych.
Aby ułatwić na rynku sprzedaż i skup obrabiarek do metalu pojawia się jeszcze więcej firm, które zajmują się skupem i sprzedażą takich urządzeń, komisów maszyn, czy giełd maszyn, które oferują wiele różnych modeli urządzeń tego typu. 


Czym się charakteryzuje komis maszyn? Jest to instytucja, która pomaga nie tylko sprzedawać, ale też umożliwia skup obrabiarek do metalu - nowych i używanych, według wytycznych zapisanych w umowie danego komisu. Ktoś, kto pozbywa się maszyny i zleca sprzedaż komisowi zostaje zleceniodawcą. Komis zajmuje się zbyciem maszyny, ale żąda podanej w umowie prowizji za przeprowadzenie takiej transakcji. 


Giełda maszyn – jakie pełni funkcje? Giełda maszyn – czym się charakteryzuje? Giełda maszyn funkcjonuje jako spotkanie handlowe, ustalone, żeby umożliwić zarówno kupującym, jak i sprzedającym osiągnięcie celu, wiążącego się ze sprzedażą i skupem maszyn do metalu. Giełdy działają zgodnie z określonymi wcześniej regulaminami.
Na całym świecie prowadzona jest sprzedaż i skup obrabiarek do metalu - wielu maszyn do metali konwencjonalnych i CNC, zarówno nowych, jak i używanych. Nowe maszyny to urządzenia polskich, ale też zagranicznych producentów, na które kupujący posiada gwarancję od producenta. Urządzenia używane można nabyć nieraz dużo taniej. Sprzedawcy zgadzają się często na sprawdzenie tego typu maszyn , żeby sprawdził on stan techniczny i możliwości danego urządzenia. Kupujący może wtedy sprawdzić wymagania techniczne i jakościowe urządzenia i rozważyć, czy są one zgodne z wykonywaniem później na nich zadań obróbczych oraz aby urządzenia były dobrane zgodnie z ich przeznaczeniem. Sprzedawcy proponują obecnie maszyny używane sprawdzone, gotowe do pracy.

poniedziałek, 2 czerwca 2014

Używane tokarki CNC

Najbardziej znanymi z obrabiarek ze sterowaniem numerycznym, upłynnianymi na rynku metalowym są używane tokarki CNC. Tokarki takie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów, ponieważ są stosunkowo niedrogie – w porównaniu do nowych maszyn tego typu, a często są w bardzo dobrym stanie, po wykonanych przeglądach technicznych i z bogatym oprzyrządowaniem.
Używane tokarki CNC kupowane są do różnych zakładów produkcyjnych, narzędziowych oraz warsztatów.
Tokarki te tworzą zabiegi na przedmiotach umieszczonych w kłach ich konika i wrzeciona co podpowiada już sama nazwa tych obrabiarek.
Jak są zbudowane i na czym polega praca tokarek? Obrabiarki takie wyposażone są w wrzeciennik z przekładniami czy silnik napędowy. Jest możliwość obliczenia mocy toczenia tego typu tokarką. Podaje się ją w mm na minutę.
Używane tokarki CNC realizują na przykład takie zabiegi, jak wiercenie, rozwiercanie, toczenie wzdłużne i poprzeczne, albo toczenie kopiowe. Maszyny tego rodzaju mogą realizować także wiele innych, niewymienionych tutaj zadań. Jednak do ich realizacji wymagane jest wyposażenie ich w specjalne przyrządy. Takie obrabiarki sterowane numerycznie toczą, ale również mogą wiercić, co jest najważniejszym zadaniem wiertarki lub frezować, podobnie jak frezarki. 



Tokarki CNC używane usprzętowione w niestandardowe sterowanie cyfrowe, umożliwiają korekcję narzędzia - co ciekawe - co do jednego mikrona. Urządzenia takie umieją nawet zapamiętać całe programy obróbki, czego nie umieją modele konwencjonalne. Nowoczesne, zautomatyzowane tokarki są to unowocześnione, skomputeryzowane maszyny, które pamiętają swój program swojej obróbki. 



Rozpowszechnione jest przekonanie, że cały czas wzrasta zapotrzebowanie na te maszyny ze sterowaniem cyfrowym, mając na uwadze ich liczne przymioty. Powoduje to, że producenci tego typu obrabiarek, chcąc zaspokoić swoich klientów, szukają cały czas nowoczesnych rozwiązań, by ulepszyć wykonywane maszyny czy też ich oprzyrządowanie. Tokarki takie wyposażane są w nowoczesne i zaawansowane sterowanie, które sprawia, że te tokarki są bardzo wydajne. Umożliwia ono też na obróbkę precyzyjną i zgrubną, ale również upraszcza realizację poszczególnych operacji skrawaniem. Potrafią one frezować tudzież toczyć, podczas jednego zamocowania materiału. Najbardziej znane na rynku metalowym używane tokarki CNC są to tokarki takich producentów, jak np. FAMOT, FAT i PORĘBA. Sprzedający bardzo często sprzedają tokarki CNC usprzętowione w uchwyty 3 i 4 szczękowe, podajnik prętów, elektroniczne kółka pomocne przy pracy konwencjonalnej, i transportery wiórów. Nabycie tego rodzaju używanych urządzeń jest korzystne, w szczególności dla dużych fabryk lub zakładów, które zajmują się wielkoseryjną i masową produkcją, i dla małych fabryk dla których nie koniecznie zyskowny jest zakup nowych i drogich maszyn. Wtedy kupują takie urządzenia używane, spełniające ich wymagania techniczne, a także jakościowe.